Totem58 írta:(Mindenféle függőség remekül kezelhető pl. kudzu gyógynövénnyel, ha valaki nem elég erős a pohár víz terápiához, amivel nekem 30 évnyi koporsószögelésről sikerült leszoknom - Ildikó)
A dohányzás a fizikai és a lelki egészséget is rombolja
Azt mindenki tudja, hogy a dohányzás mennyire káros. Nemcsak egy-két, hanem szinte az összes testrészt és szervet roncsolja. Mutatjuk is, milyen kárt okoz a dohányzás az emberi szervezetben! Az ízületi gyulladásnak nagyon sok és kellemetlen tünete lehet. Az egyik leggyakoribb tünet a fájdalom, a másik pedig a gyulladás. A dohányosok körében sokkal gyakoribb az ízületi gyulladás, mint a nemdohányzó emberek között, a betegségre szedett gyógyszerek pedig nem elég hatékonyak.
A dohányzás negatív hatásai a bőrt is érintik. Egy dohányzó ember bőre sokkal gyorsabban ráncosodikés sokkal fakóbb, sápadtabb, illetve petyhüdtebb lesz, mint egy nemdohányzó emberé. Ráadásul a bőrrák is jobban fenyegeti a cigarettázókat, hiszen a dohányfüstben megannyi rákkeltő anyag van.
A dohányosok körében a szembetegségek is jóval gyakoribbak. A két rettegett szembetegség is jobban érinti őket, vagyis a szürke hályog és a makuladegeneráció. A dohányzás nemcsak a leheletre van negatív hatással, hanem oka lehet az ínybetegségeknek, mint amilyen például az ínysorvadás, ami nemcsak az íny vérzését, hanem a fogak elvesztését is okozza.
A rendszeres dohányzás más komoly betegségeket is generálhat, ilyen például a vérrögképződés, az agyvérzésvagy éppen a szívinfarktus. Mivel a dohányzás hatással van a]máj és a hasnyálmirigy működésére, így egy dohányos sokkal nagyobb eséllyel lesz cukorbeteg, mint az, aki soha sem dohányzott. A cigarettázás más betegségeket is előidézhet, ilyen például a Crohn-betegség, a vastagbélpolip, a gyomorfekély, a hasnyálmirigy-gyulladás és az emésztőrendszer rákos megbetegedései.. (Forrás: Gyógyszer nélkül, kép: szepeszet.hu)
A tüdőrák kialakulásáért mintegy 90 százalékban a dohányzás tehető felelőssé. Ez a káros szenvedély azonban más betegségek kialakulásáért is okolható, mint például a szájüregi rák, a gyomorrák, a gégerák vagy a garatrák. A dohányzás a szív- és érrendszert is károsítja, hiszen szűkíti az ereket, csökkenti a vér áramlását és ennek következményeként [b]szív- és érrendszeri betegségek[/b], illetve szívinfarktus is kialakulhat.
Testrészek, amelyek a dohányzás áldozatául eshetnek
Azt mindenki nagyon jól tudja, hogy a dohányzás az egyik legkárosabb tevékenység, szenvedély. Borzasztó roncsoló hatása van. A mai kutatási eredmények szerint nemcsak a szerveket és testrészeket károsítja, de még a szellemi leépülést is elősegíti, illetve mentális problémákat is okozhat. Mivel ez egy szenvedélybetegség, így nem olyan könnyű és egyszerű leszokni róla, de egyáltalán nem lehetetlen. Ha Ön is le szeretne szokni a dohányzásról, kérjen segítséget a háziorvosától, de a patikában is sok olyan terméket tudnak ajánlani, amelyek valóban megtámogatnak az elhatározásunkban, illetve segítenek a leszokásban. Most pedig mutatjuk is azokat a káros hatásait a dohányzásnak, amelyeket elolvasva talán végleg elhatározza magát minden, cigarettáról leszokni kívánó személy, hogy holnaptól egyáltalán nem gyújt rá többé.
Ha gyakran érez fájdalmat az ízületeiben és dohányzik is, akkor ez a cigaretta számlájára írható, ugyanis a cigarettafüst gyulladást kelt a szervezetben. Márpedig az ízületi probléma a gyulladás talaján jön létre. A dohányos emberek gyakrabban szenvednek a reumatoid artritisz nevű betegségben, mint azok a személyek, akik soha életükben nem dohányoztak. Nem mellesleg ha valaki gyógyszert szed a betegségére és mellette sem hagy fel ezzel a káros szenvedélyével, számíthat rá, hogy a tünetei még a gyógyszeres kezelés ellenére is erőteljesek maradnak.
Amennyiben valaki dohányzik, akkor számíthat arra is, hogy a bőre sokkal hamarabb ráncosodni kezd, mint azon személyek bőre, akik soha életükben nem dohányoztak. Ezt a bőrkárosodást már nem lehet visszafordítani, sőt a rendszeres dohányzás fokozza a bőrrák kialakulásának kockázatait is.
Időskorban sokféle szembetegség sújthatja az embereket, köztük a makuladegeneráció is. Azok körében, akik cigarettáznak, mintegy kétszer akkora a valószínűsége a makuladegeneráció kialakulásának, mint azoknál, akik soha nem dohányoztak; illetve háromszor nagyobb valószínűséggel alakul ki szürkehályog, amely homályos látást eredményez.
A dohányzás a szájüreg egészségét is veszélyezteti, ugyanis ínygyulladást, rossz leheletet, vérző ínyt és fogszuvasodást okozhat. Emellett még a szájüregi rák kockázata is mintegy négyszeresére növekszik a nemdohányzó személyekhez képest.
A dohányzás megnöveli a vérrög kialakulásának a kockázatát, talán ez is lehet az oka, hogy a dohányos személyek körében sokkal magasabb azok aránya, akik szívrohamot vagy stroke-ot kapnak.
A dohányzás az emésztőrendszerre is negatív hatást gyakorol. A leggyakoribb emésztőrendszeri megbetegedések a dohányzó emberek körében: Crohn-betegség, peptikus fekély, vastagbélpolip, hasnyálmirigy-gyulladás, hasnyálmirigyrák. A dohányzó ember mintegy 4-szer nagyobb eséllyel lesz cukorbeteg, mint az a személy, aki nem dohányzik, hiszen a dohányzás hatással van a máj és a hasnyálmirigy működésére és egészségére is. (Forrás: gyogyszernelkul.com)