NEM CSAK SM BETEGEKNEK

Kedves SM-es sorstársaim! Az sgforum utódja itt indul újra. Két célt is szolgál: virtuális újság, amelyben az érdekes, jó és fontos tudnivalók, új eredmények jelennek meg. Nem utolsósorban azonban fórum nektek. Írjatok, kérdezzetek, beszélgessetek, mondjátok el a véleményeteket!
Totem58
Adminisztrátor

Re: NEM CSAK SM BETEGEKNEK

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.05.04. 16:35

Gyógynövények győztes csatája a reflux ellen

A reflux betegség egyik tipikusnak mondható tünete a gyomorégés, amely hazánkban meglehetősen sok embert érint. A reflux nagyon kellemetlen, mivel ilyenkor a gyomorsavval és emésztőnedvekkel keveredett gyomortartalom visszaáramlik a nyelőcsőbe, ami égő, kaparó érzést eredményez. Ennek a betegségnek az egyik oka, ha valaki nehezen emészthető ételeket eszik, és ennek ráadásul még korlátot sem szab, azaz jól belakmározik a zsíros, fűszeres ételekből.

Fontos, hogy a betegség minél hamarabb diagnosztizálásra kerüljön, ugyanis a későbbi szakaszban nem csupán fájdalmas és elviselhetetlen panaszokat, de akár súlyos szövődményeket is okozhat. A refluxos megbetegedést jelezheti a jelentős testsúly csökkenés, a vérzés, a vérzékenység, a folyamatos, szűnni nem akaró hányás és a nyelési zavar. Nyelőcsőszűkület is kialakulhat a savas felmaródás miatt, emiatt egyre nehezebben képes a beteg szilárd táplálékot magához venni, ez pedig drasztikus súlyvesztést okozhat. Súlyosabb esetben vérzés, gyulladás is kialakulhat, de még a nyelőcső is átlyukadhat.

Az enzimben gazdag ételek enyhíthetik a reflux tüneteit. A gyömbérnek magas az enzimtartalma. A gyömbér a gyomor- és bélrendszer megnyugtatásában nyújt hathatós segítséget, és a pihentető, éjszakai alvást is biztosítani tudja.
Az Aloe veracsökkenti a gyulladást, segíti az emésztést, és nyugtatólag hat a folyamatos irritációnak kitett nyelőcsőre. A növényi leveleinek nedvét préselje ki, majd keverje bele egy pohár vízbe, vagy olyan italba, amely nem vált ki önnél refluxos panaszokat. Ez az ital nemcsak a gyulladás enyhítésében nyújt segítséget, de megelőzésképpen is lehet fogyasztani.
Afehér akácvirágbólkészült ízletes tea csökkenti a gyomorsavat és enyhíti a tüneteket. 2-2,5 deciliter forrásban lévő vízzel forrázzon le egy evőkanálnyi teafüvet. Hagyja állni egy negyedórán át, majd szűrje le. Ízesítheti mézzel, de az akácvirágnak önmagában is kellemes, aromás íze van. Naponta csak egy csészével fogyasszon belőle!

A fehér árvacsalán szintén képes csökkenteni a felgyülemlett savat, de hetente csupán két csészével szabad belőle meginni. Készítse el a szokásos módon, az ízesítését nem javasolják a szakemberek.
A görögszénamag szivacsként szívja magába a felesleges gyomorsavat. Ezt a magot beleszórhatja müzlibe, salátába, de süteményekbe és kenyérfélékbe is belesütheti.
További gyógynövények refluxra, gyomorsav túltengésre: zsálya, orbáncfű, apróbojtorján, cickafark, bodza, pásztortáska, ánizsmag, vidrafű, fehérmályvalevél. (Forrás: gyogyszernelkul.com)

Totem58
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.05.04. 16:11

(Úgy tűnik, a legalább egy éve tartó fekete csokizás megbosszulta magát, refluxos lettem. Persze, akkor kezdődött, amikor szedtem a sztrókomra felírt aszpirint, addig semmi ilyen problémám nem volt... Ildikó)

A reflux betegség 6 természetes gyógymódja: A reflux akkor fordul elő, amikor a gyomorsav a nyelés után rosszul záródó záróizom miatt visszajut a nyelőcsőbe. Ez irritáló, égő érzéssel jár a szegycsont mögött, amely puffadással, száraz köhögéssel, kellemetlen szájízzel, nehézkes nyeléssel, rekedtséggel és zihálással járhat. A problémát okozhatja elhízás, étkezések utáni fekvés, nehezen emészthető olajos ételek fogyasztása, és a túl sok étel fogyasztása. A túlzott koffein- és alkoholfogyasztás is előidézheti. A rekeszizomsérv is hozzájárulhat a reflux kialakulásához. Mindenképp fordítson figyelmet erre a betegségre, hiszen gyakori, hosszan tartó fennállása a nyelőcső rákos megbetegedését is elősegítheti.

Sokszor a reflux tüneteit nehéz elkülöníteni a szívinfarktus kezdeti tüneteitől (persze egy teás kanálnyi szódabikarbóna egy dl vízben oldva a refluxos fájdalmat szinte azonnal szünteti, míg az infarktusos fájdalomra egyáltalán nem hat). A test zsírrétegének leépítéséért tett lépések mellett (helyes étkezés, csökkentett cukor-, alkohol-, és koffeinfogyasztás, testmozgás, és relaxáció) az emésztést segítő enzimek bevitelének növelése is fontos. Ezt természetes gyümölcslevek, organikus, nyers zöldségek fogyasztásával teheti meg.

A probiotikumokból is fogyasszon többet, házi tej, kefir, fermentált zöldségek, vagy a savanyú káposzta remek megoldás.
A megfelelő D-vitamin szint fenntartása is elengedhetetlen, valamint az asztali sót cserélje tengeri sóra. A hirtelen fellépő, akut fájdalom kezelésére fogyasszon organikus almaecetet, egy evőkanálnyit keverjen el egy kevés vízben, egy teáskanálnyi szódabikarbónával együtt. Másik megoldás a szódabikarbónás víz fogyasztása. Keverjen el egy evőkanálnyit fél pohár vízben és igya meg. Egy-két deciliter aloe vera juice fogyasztása is megoldást nyújthat. Végül, fél teáskanálnyi cayenne-i bors por vízzel keverve olcsó és hatékony módszere a fájdalom megszüntetésének. (Dr. Tihanyi László, drtihanyi.com)

Totem58
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.05.04. 15:04

Tanácsok a máj védelmére

Sötét színű zöldek: A káposzta és a kelbimbó segítenek semlegesíteni a szabad gyököket és támogatják a máj méregtelenítését.
Keresztes virágú zöldek: A brokkoli és a karfiol is támogatják a máj működését a káros anyagok legyőzésében, valamint akár a tavaszi allergiát is legyőzhetik.
Hagymafélék: A fokhagymában megtalálható allicin egy fontos anyag a máj méregtelenítésében. A többi hagymaféle is segíti a máj munkáját.
Tojás: A legjobb minőségű fehérjeforrás, ami támogatja a méregtelenítő folyamatokat. A tojássárgájában található anyagok támogatják az anyagcserét, és védik a májat. (Forrás: HillVital)

Totem58
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.05.04. 14:15

Szezonális tanácsok Ha szervezetünket pollentámadás éri…

Ahogy újjáéled a természet és virágozni kezdenek a növények, a tarka természet gyönyört keltő hatása mellett sokak számára szenvedést is hoz. A tavasszal végigsöprő allergiás tünetek egyre több ember számára okoznak szemviszketést, rendszeres orrfújást, duzzadt nyálkahártyát. A növények által termelt pollen egy immunológiai láncreakciót indít el a szervezetben, amelyek az a lényege, hogy szervezetünk egy „hibás programozás” miatt a virágport kórokozónak tekinti, így aktivizálódik a védőfunkció. E folyamat eredményeképpen beszélhetünk allergiás tünetekről.

A pollenek okozta allergiás tünetek kialakulásának megakadályozása érdekében tartsuk szem előtt a következőket:
- A pollennaptár segítségével nyomon követhetjük a hazai allergén növények virágzási periódusait.
- Magas a pollenkoncentráció esetén minimalizáljuk a szabadban eltöltött időt.
- Nyaralásnál részesítsük előnyben a pollenmentes hegyeket és a tengerpartokat.
- Részesítsük előnyben a pamutot nagy arányban tartalmazó ruhadarabokat.

Mit tegyünk a Hagyományos Kínai Orvoslás szerint? A modern városi életmóddal járó káros környezeti hatások és anyagok (pl.: UV sugárzás, levegő- és vízszennyezés, dohányzás, pollen, tartósítószerek, stressz) nagy mennyiségben szabadítanak fel szabad gyököket a szervezetben. Ezek felszaporodva, már jelentős számú egészséges sejtet károsíthatnak, azokba beépülve megakadályozzák természetes védekező-, megújuló hatásmechanizmusát.

A Hagyományos Kínai Orvoslás (TCM) tapasztalatai szerint az egészséges immunrendszer könnyebben veszi fel a harcot az allergizáló anyagokkal szemben is. A szabad gyökök nagyfokú jelenléte felborítja az immunrendszer egyensúlyát, túlzott aktivitásukkal allergiás reakciót váltanak ki még a szervezetre egyébként ártalmatlan anyagokkal szemben is(pl.: pollen). A kritikus időszakokban nem csak a nyálkahártya külsőleg történő ápolása fontos, ugyanilyen nagy gondot kell fordítani arra, hogy belsőleg is felkészítsük szervezetünket a védekezésre, vagy a túlzott reakció elkerülésére.

Modern kutatások eredményeképp tudjuk, hogy a szőlőmag kivonat kedvező antioxidáns hatással rendelkezik, segíti a szervezetet a szabad gyökökkel szembeni védekezésben. A szabad gyökök főként a telítetlen zsírtartalmú sejthártyákat támadják meg és a sérült sejthártyájú sejtek nem tudnak hathatósan védekezni. Az egészséges sejthártya meg tudja akadályozni az allergiát kiváltó hisztamin szervezetbe jutását, ezzel visszaállítva a felborult egyensúlyt. Ügyelni kell a fokozott kalciumbevitelre is, melyet a természetből, így például korallból a legcélszerűbb kinyerni a keleti tanítások szerint.

„Vannak további egyszerű, kínai házi praktikákon alapuló tanácsok, melyeket érdemes követni. Az allergiától szenvedőknek érdemes minden nap a munkából hazaérve azonnal ruhát váltani, és a napközben viselteket elkülönítve kezelni, lehetőleg ki is tisztítani. A ruhán kívül a pollen rendkívül jól megtelepszik a hajban, vagy akár a bajszon is, így érdemes azokat minden este lefekvés előtt megmosni” – hangsúlyozza Dr. Chen Zhen. „A táplálkozásunkon is változtatnunk kell, mindenképp kerüljük el a nehezen emészthető zsíros ételeket, illetve az allergiaszezonban érdemes elhanyagolni a túlzottan csípős, illetve fokhagymás ételeketis.” (Forrás: drchenpatika)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Totem58 2017.11.12. 11:11-kor.

Totem58
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.04.30. 17:14

A legjobb alvást segítő ételek

A vacsora már csak egy távoli emlék, csak a szépen elmosogatott tányérok árulkodnak róla. Órákkal később, amikor csak forgolódunk az ágyban, és álmatlanul ide-oda dobáljuk magunkat, jusson eszünkbe, hogy igenis számít, hogy mit dobunk be a szánkba az esti órákban, hiszen befolyásolja az alvásunk minőségét. Íme, néhány, a szundi fokozó élelmiszerek közül:

BanánTele van káliummal és magnéziummal, melyek természetes izomlazítók. Valamint egy triptofán nevű aminosavat is tartalmaz, amelyből szervezetünk szerotonint, a szerotoninból pedig melatonint hoz létre. A szerotonin egy olyan anyag, ami elősegíti a relaxációt, a melatonin pedig az álmosságot. Körülbelül egy óra mire a triptofán eléri az agyunkat, így pontosan tervezhető az esti étkezés.
Fehérje – A magas fehérje tartalmú ételek szintén elősegítik az alvást, ráadásul a refluxot is csökkentik, ami gyakran az alvászavarok egyik oka, hiszen a gyomorégés éjszaka lángol fel leginkább. Egy ötlet az okos vacsorához: két szelet sovány felvágott (pld sonka) vagy sajt főtt tojással, vagy túró némi friss gyümölccsel, akár egy marék tökmaggal keverve.
Mandula – Szintén magas a fehérje és magnézium tartalma, ami elalvást segítő és izomlazító. Egyen egy maroknyit lefekvés előtt, vagy kenje vaj formájában a pirítós kenyérre.
Tej – Egy pohár meleg tej garantáltan édes álomra ösztönzi az embert. Tele van triptofánnal, kalciummal, ami a melatonin termelés szabályozásában segít. Egy kanál mézzel is édesíthetjük, úgy még finomabb.
Cseresznye – Az egyike a természetes melatonin forrásoknak. Együnk egy maroknyit egy órával lefekvés előtt, ha a friss szezonális gyümölcs nem áll rendelkezésünkre, igyunk meggylevet, vagy fogyasszuk a szárított változatát.
Tea – A zöld tea gazdag teaninban, amely álmosító és nyugtató hatású, és nem tartalmaz koffeint. Próbálja ki! Egy csésze finom tea segít pihenni!
Zabpehely – Egy tál bőséges kalcium, magnézium, foszfor, szilícium és kálium. Az összes elalvást segítő tápanyag egyben!Folytathatja édességgel is, de vigyázat, a túl sok cukor is gátja lehet a jó alvásnak!
Jázmin rizs – Egy tányér jázmin rizs négy órával alvás előtt, segíti a gyorsabban elaludni, állítja egy tanulmány. A kutatók azt feltételezik, hogy a magas glikémiás indexű élelmiszerek, mint a jázmin rizs, növelik a triptofán, és szerotonin szintet, ezzel fokozva az elalvást. (Forrás: sedacur.hu)

Totem58
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.04.30. 15:41

A melatonin "mellékhatásai"

A Melatonin közismertebb nevén „álomhormon” amellett, hogy az alvás ébrenlét ciklust szabályozza, 7 „mellékhatással” is rendelkezik. Tudósok széles körű vizsgálatai megállapították, hogy ez a hormonjótékony hatással lehet a szívbetegségre, cukorbetegségre, a csontok egészségére, de akár az elhízásra is. Az életkor előre haladásával a melatonin termelődés folyamatosan csökken. Ez hozzá járulhat az öregedés folyamatához, ami pedig egy általános egészség romlást eredményezhet.

A Melatonin belső óránk szabályozásán kívül a következő „mellékhatásokkal” rendelkezik:
- Antioxidáns védelem: 200%-al több antioxidáns védelemmel rendelkezik, mint az E vitamin. Nagyobb oxidációs védelemmel rendelkezik, mint a C-vitamin vagy a glutation. Így nagyon kiemelkedő szerepe lehet a szabad gyökökkel kapcsolatos betegségek leküzdésében a szív- és érrendszeri betegségtől a rákig.

- Állatkísérletek bizonyították, hogy a szívizom károsodásakor antioxidáns védelmet nyújthat, ezzel csökkentve a szívroham okozta kárt. Élő szervezetben végzett kutatások megerősítették, hogy a melatonin képes lehet csökkenteni a vérnyomást.

- Kutatások támasztják alá azt is, hogy a melatonin antikarcinogén, azaz rák megelőző hatású is lehet. Ha mégis kialakul a rákos sejt, képes lehet elpusztítani azt. Ezen hatását úgy érheti el, hogy stimulálhatja az immunrendszert, aktiválva a T-helper sejteket, melyek segítenek az immunsejteknek a kórokozók elpusztításában.

- Diabétesz szövődmények elleni védelem: a diabétesz a szabad gyökök okozta betegségek családjában tartozik. A melatonin a hasnyálmirigy béta-sejtjeit és más a betegség által érintett szervet (máj, retina, agy és érrendszer) megvédhet a szabad gyökök káros hatásától. Csökkentheti a vércukor- és koleszterin szintet, ezzel javíthatja az életminőséget is.

- Az Alzheimer-kór késleltetése: a melatonin egy másik egyedülálló képessége, hogy képes átjutni a vér-agy gáton. Bevétele után kimutatható az agy melatonin szintjének emelkedése. A melatonin magas antioxidáns hatásának köszönhetően jó hatással lehet a központi idegrendszeri neurodegenerativ kórképekben. Késleltetheti az Alzheimer kór kezdetét is. Megakadályozhatja az agysejt pusztulást is.

- Melatonin az elhízás és túlsúly ellen: rágcsálókon végzett laborvizsgálatok kimutatták, hogy a melatonin képes lehet aktiválni a barna zsírszövetet, ami arra serkenti a szervezetet, hogy elégesse, ne raktározza a zsírt.

- Csontritkulás megelőzésére: állat kísérletekből származó adatok szerint a melatonin jótékony hatással lehet a csont gyógyulására, újraképződésére és sűrűségére, emiatt segíthet az osteoporózis megelőzésében és jótékony hatása lehet a csonttörések utáni terápiában.
Ebben a témában nagyon kecsegtetőek a kísérleti eredmények, de további vizsgálatokra lesz szükség

Összefoglalva: a melatonin számos alapvető életfolyamatban jelentős szereppel bír. Termelődése az idő előre haladásával csökken. A csökkent hormonszint hozzájárulhat az anyagcsere romlásához és az öregedési folyamatok felgyorsulásához. Túladagolás esélye rendkívül csekély, mellékhatása nem ismert napi 10 mg. szedése mellett sem. (Forrás: Dr. Claudia Kelley: A melatonin a jó alváson túl hét más módon is harcol az öregedés tényezői ellen. (fordította: Váradi Judit) Life Extension Magazin 2012. szeptember, megjelent: okonatura.hu)

Totem58
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.04.30. 15:18

A melatonin nemcsak alvászavar ellen jó, lassítja az öregedést is

Sokan szenvednek alvási zavaroktól, nehezen alszanak el, gyakorta ébrednek fel éjszaka és nem tudnak visszaaludni. Noha nekem nincs problémám az alvással, de mégis, ha nagy távolságra, távoli országba utazok, egyáltalán nem jön szememre álom, képtelen vagyok elaludni. Persze lehet ez az izgalomtól is. Ugyanez a helyzet a közelgő hidegfrontnál, amikor még a frontnak se híre, se hamva, még a meteorológusok sem jelzik, én már érzem hatását, ilyenkor egész éjjel csak forgolódom az ágyban. De egy-egy remek élményt nyújtó koncert után sem tudok elaludni, a hatástól teljesen kiébredek. Mivel nem vagyok híve a nyugtatóknak, pláne az altatóknak, ilyenkor - ha szerencsém van - egy pohár pezsgő átmenetileg segít. Ezért áldom azt a pillanatot, amikor tudomást szereztem a melatoninról és rájöttem áldásos hatására.

Tulajdonképpen a melatonin egy olyan hormon, amit az agyban lévő tobozmirigy termel. Az ébrenlét-alvás ciklusának fenntartásáért. Kutatók úgy vélekednek róla, hogy nemcsak az alvást segíti, hanem a stresszt is oldja, javíthatja az immunrendszer működését, ezáltal azt is feltételezik, hogy a melatonin mint öregedés elleni hormon is hatásos lehet. Elsősorban az idősek panaszkodnak az álmatlanságra, amit a melatonin hormon csökkenése okozhat, de kísérletek igazolták, azt is, hogy az alacsony frekvenciájú elektromágneses sugárzástól is csökken a tobozmirigy működése, akik viszont tartósan ennek vannak kitéve, hajlamosak az emlőrákra.

Mivel a különböző altatókra könnyen rá lehet szokni, több a kockázatuk, mint hasznuk, csökkenthetik a szervezet kalciumszintjét, más gyógyszerekkel szedve veszélyesek lehetnek.Rengeteg hatásos szer ismert feszültség és álmatlanság ellen, ilyenek a különböző teák, például a kamilla-, a citromfű-, és a borsmenta tea, bevált szerek a szibériai ginzeng-, a csicsóka- és a macskagyökér teák vagy kapszulák, kedvező hatása van lefekvés előtt egy pohár tej, vagy egy pulykahúsos szendvics elfogyasztásának, de hatásos a kalcium-, és magnézium-kelát tabletta isNem szabad lefekvés előtt erős alkoholt, pl. égetett szeszes italokat inni, mert ugyan gyorsan elaltatnak, de az éjszaka közepén képesek felébreszteni az aludni vágyót. Véletlenül sem ajánlott lefekvés előtt kávét, nem gyógyhatású teát, valamint kólát inni, de nem jó csokoládét enni és egy cigarettára rágyújtani sem. Viszont nem árt egy kiadós szex, ami elernyeszti az izmokat, megnyugtat, és remek alvást biztosít.

Aki viszont mégis ragaszkodik a tablettához, kapszulához, annak remek segítség lehet a melatonin, amiből elalvás előtt kell bevenni egy szemet, és már egy óra múlva jön a hatása, melyet a gyors elalvás, nyugodt álom és ébredés jellemez. A melatonint nem kell rendszeresen szedni, hatása két-három napig, sőt akár egy hétig is eltarthat. Azt mondják, a melatoninra nem lehet rászokni, bár a gyógyszerfüggőket ismerve, ebben nem lehetünk teljesen biztosak. (Írta: Rosta Erzsébet, forrás: erzsebetrosta.hu)

Totem58
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.04.28. 17:39

Az antibiotikum erősebbé teszi a baktériumokat

Sajnos a hideg idővel a vírusok és baktériumok is megérkeztek. A kezelésük többnyire egyértelmű: antibiotikumra van szükség. De egészen biztos, hogy az antibiotikum az ellensége a baktériumoknak? Te mit csinálsz, ha támad a nátha? Persze tudjuk, hogy az Egészségmagazin olvasói már felkészítették az immunrendszerüket a télre, de nem lehet teljesen kizárni, hogy egy-egy csúnya megfázás vagy influenza leterítsen a lábadról.
Egy megfázás esetén a legtöbben valamilyen vény nélkül kapható gyógyszerrel próbálkoznak, és szerencsére ezek többnyire segítenek is. Amikor viszont már álmatlan éjszakákat okoz a kitartó köhögés és orrdugulás, akkor lépnek képbe az antibiotikumok. Ilyenkor bizakodva kiváltod a gyógyszert és már számolod is vissza a napokat, hogy mikor is várhatod a javulást. Aztán mégsem leszel jobban. De miért?

Kis antibiotikum-történet: Ahhoz, hogy egyértelmű választ kapj, érdemes megismerned, hogy pontosan mi is az antibiotikum. Régebben például csak a természetes összetevőkből kinyerhető, gyógyító hatású vegyületeket hívták antibiotikumnak. A mesterségesen előállított szerek hivatalos megnevezése kemo-terapeutikomok volt. Lényegében mindkettő feladata ugyanaz: elpusztítani a baktériumokat. Talán a nehéz kiejthetőség miatt, talán ijesztő nevének hatására, idővel a nyelvből kikopott az egyik, és már nem tettek különbséget: csak az antibiotikum szó maradt a köztudatban.
Az első ismertebb antibiotikum a penicillin volt, amely 1928-ban robbant be az orvostudományba. 1980-tól aztán az emberek mindenféle és -fajta egészségügyi problémájukra ezt kezdték szedni, sőt még a háziállataiknak is ezt adták, hogy azok gyorsabban nőjenek. Napjainkban ez a fajta felhasználás mód már tiltott. A helytelen felhasználás folyamata azonban elindult, és az orvosok ma is sokszor írnak fel antibiotikumot olyan megbetegedések kezelésére, amelyeket vírusok okoztak.

Fontos tudnod azonban, hogy a vírusos betegségek ellen ezek a készítmények nem használnak! Az antibiotikumokkal csak a bacikat segítjük! Egy, a közelmúltban végzett kutatás szerint az emberek 40%-a azzal sincs tisztában, hogy pontosan mi is az antibiotikum és hogy mire való. Így pedig könnyű elképzelni, hogy a megkérdezettek 18%-a nátha esetén is azonnal antibiotikumot akar. De hiába kéri orvosától, javulást azonban nem várhat, hiszen a nátha vírusos eredetű, és az antibiotikumok a vírusokra nincsenek hatással.
Ám ha már kérted, szedd is végig: ha idő előtt abbahagyod a gyógyszer szedését, mert jobban vagy, vagy nem megfelelő időben, időközönként veszed be a tablettákat, akkor az egész fabatkát sem ér. A baktériumok így túlélik a kezelést, ráadásul immunissá válnak a gyógyszerrel szemben. Ahogy ezek a különösen ellenálló kórokozók elszaporodnak, már alig lesz olyan hatóanyag, amelyik képes felvenni velük a harcot! Így alakult ki az a helyzet, hogy alig van olyan antibiotikumunk, ami még valóban hatásos a fejlett és sérthetetlen baktériumokkal szemben.

Mi az antibiotikum jövője?: A felelőtlen antibiotikum-használat olyan ellenálló baktériumok kialakulásához vezetett, amik napjainkban 700 ezer ember halálát okozzák világszerte. A probléma olyan súlyosnak látszik, hogy a WHO szerint, ha nem történik komolyabb változás az ügyben, akkor 40 éven belül ez lehet az első számú halálok, a rákos megbetegedéseket megelőzve.
Talán egyértelmű válasznak tűnik, hogy újfajta gyógyszerek után kell nézni, de ehhez elengedhetetlen, hogy eddig ismeretlen, természetes gyógyhatású anyagokat fedezzünk fel. Ha pedig rá is bukkannak a szakemberek, hosszadalmas és költséges kutatások következnének, amelyet nagyon kevés gyártó vállalna be.

Te is lehetsz antibiotikum! Tehetsz a baktériumok reménytelen elszaporodása, és megerősödése ellen! A jelentős változáshoz ugyanis három szereplő szükséges:
Kutatólaborok: új anyagokat kell felfedezniük, tesztelniük.
Orvosok: fontos, hogy felelősségteljesen írjanak fel antibiotikumokat, vagyis csak abban az esetben, ha ez valóban szükséges.
Te magad: ha a gyógyszerek megítélését globálisan nem is tudod megváltoztatni, a saját egészségedet néhány aprósággal megvédheted:
Bízz az orvosodban! Ne kérleld, hogy antibiotikumot írjon fel a gyorsabb gyógyulás érdekében, ha a véleménye szerint nincs rá szükséged. Sajnos a vírusos megbetegedések ellen nem marad más, mint az immunerősítés és néhány nap ágynyugalom.
Ne diagnosztizáld magad otthon! Minden megbetegedés más és más, attól függően is, hogy milyen volt aktuálisan az immunrendszered védekezőképessége. Sose szedjél be korábbról megmaradt gyógyszert!
Ha pedig orvosi javaslatra antibiotikumot kell szedned, az általa felírt dózisban és ideig alkalmazd!
Lépésről-lépésre így Te is hozzájárulsz ahhoz, hogy az antibiotikumok a jövőben is a mi egészségünket szolgálják, és ne a baktériumoknak kedvezzenek!(
Forrás: egeszsegmagazin.com)

Totem58
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.04.28. 14:02

Tavaszi nagytakarítás a szervezetben

Tavasszal az ember kitakarítja a lakását, rendbe rak mindent maga körül, mert így érzi igazán jól magát – ugyanerre a nagytakarításra, rendrakásra a szervezetnek, sőt a léleknek is szüksége van.
A tél a természet visszavonulásának időszaka, amikor mi is visszahúzódunk, lassul az életritmusunk, lassulnak az anyagcsere-folyamataink, a szervezetünk raktározásra áll át. Más az étkezésünk minősége, hiszen friss zöldség, friss gyümölcs nem áll rendelkezésünkre. A mozgás mennyisége is visszaszorul a téli hónapokban, kevesebbet tartózkodunk a szabad levegőn. A korai sötétedés, a fényhiány is csökkenti az aktív órák számát. Fáradékonyabbak vagyunk, az életenergiánk nincs azon a szinten, ami jó közérzetet biztosítana.

A tavasszal bekövetkező nagy változás mindenkit várakozással tölt el, amikor a természet elkezd újraéledni, magához tér téli álmából. Ekkor érkezik el az ideje, hogy mi is megpróbáljunk regenerálódni, aktivizáljuk magunkat. A testünkben végzett nagytakarítást az anyagcsere során keletkezett káros és felesleges anyagok kivezetése jelenti. Mindennapjainkban sokkal több toxikus anyag kerül be a szervezetünkbe, mint amennyivel az meg tud birkózni, amennyit közömbösíteni tud. Ezek a lerakódások az egészség szempontjából komoly következményekkel járnak, és az évek múlásával e hatások összeadódnak. A cél tehát az, hogy a salakanyagokat valamilyen módon kivezessük a szervezetünkből. Vegyük sorra a kiválasztó feladatot ellátó szerveket, és hogy mit tehetünk egészségük, illetve működésük serkentése érdekében.

Belek: A bélrendszer fő ellensége a fehér cukor, de a túl zsíros, túl fűszeres ételek is megterhelik. A belek feladata a táplálék lebontása, a felszívódás, valamint a salakanyagok kiürítése. Magyarországon rengeteg a székrekedéses beteg, az olyan ember, akinek az emésztése nem jól működik, és látványosan emelkedik a vastagbéltumorok száma is. Ez a belek túlterhelésével, elszennyeződésével is összefüggésbe hozható. A rossz emésztés következtében a már lebontott, a szervezet által toxikusnak minősített, kiürítendő anyagok a bélben maradnak, és egy részük visszaszívódik – ez az úgynevezett autointoxikáció, amikor visszamérgezzük a szervezetet.

Fontos tehát a rendszeres székletürítés biztosítása, ami egyrészt megint csak visszavezet a megfelelő folyadékfogyasztás kérdéséhez, másrészt fontos a rostfogyasztás is (például lenmag, útifűmag, chia mag, szezámmag) a perisztaltika javítására, illetve a bélműködés rendszerességét, a bélfunkciót támogató különféle gyógynövények, például a Szűztea készítmények is segítséget jelenthetnek. Fontos megjegyezni, hogy a bél aktivitása, perisztaltikus mozgása magnéziumfüggő, azaz ha a szervezet magnéziumhiányos, az a székrekedés melegágyát jelenti. Érdemes tehát a magnéziumszintet is rendezni.

Vese: Fő ellensége a konyhasó. A vese legfontosabb feladata a só- és vízháztartás szabályozása. Elődeink táplálkozásában a nátrium-kálium arány körülbelül 1:10 volt, a civilizációs étrendnek köszönhetően ez ma 4:1-re változott. Ez a nagy sóterhelés vizet köt meg, szöveti ödémát okoz, és ez a pluszban megkötött folyadék terheli az egész szervezetet, főleg a szívet és a központi idegrendszert. Ha a vesét kímélni akarjuk, először is csökkentenünk kell a sófogyasztásunkat, másodszor pedig növelni a folyadékbevitelt. A kívánatos mennyiség 40 ml testtömeg-kilogrammonként, tehát egy 70 kilós embernek 2,8 liter folyadékot kellene egy nap meginnia. A vese működését támogathatjuk gyógynövények segítségével is. Azeller, az articsóka, a zsurló, a csalán nagyszerűen aktivizálják a veseműködést, vizelethajtó hatásuknak köszönhetően segítik a fölöslegben megkötött folyadék kiürülését a szervezetből.

Máj: Fő ellensége a fehér cukor és az alkohol. A keleti medicina a tavaszhoz a Fa elem szimbolikáját társítja, amelyhez a yin szervek közül a máj tartozik, így regenerálása, aktiválása tipikusan a tavaszi időszak feladata. Ez szervezetünk egyik legfontosabb méregtelenítő központja. A máj működését a keserű íz serkenti, így a keserű teák, gyógynövények (például a máriatövis) segítenek az aktiválásában. Nagyon hatásos segítséget jelent az úgynevezett májpakolás: egy főétkezést követően lefekszünk, meleg vizes palackot helyezünk a máj fölé, és 1-1,5 órát pihenünk így. A máj vérátáramlása vízszintes helyzetben 30-40%-kal nagyobb, mint függőlegesen, ráadásul a meleg is fokozza a keringését. Ha a máj és a vese túlterhelődik, a megnő a tüdő és a bőr feladata.

Bőr: Fő ellensége a fehér cukor és a fehér liszt, de nehezen tolerálja a húst, illetve a tejet és a tejtermékeket is. A legtöbb káros külső hatásnak a bőrünk van kitéve: az időjárástól, az UV-sugárzástól kezdve a levegőben és a kozmetikai és tisztítószerekben lévő mindenféle anyagokig sok mindennel kell megbirkóznia. Fontos odafigyelni, hogy legalább a tavaszi nagytakarítás idején természetes, tiszta, illat- és adalékanyag-mentes kozmetikumokat használjunk. A szaunázás is serkenti a bőrön keresztüli kiválasztást, jó hatással van a méregtelenítésre. (Ez utóbbit ugye az SM betegnek erősen ajánlott kerülnie - Ildikó)
A kínai orvoslás szoros kapcsolatot állapít meg a bőr és a belek között, azt mondják, hogy ha a bőr nem tud tiszta maradni, akkor a bél elsalakosodása feltételezhető, bőrproblémák esetén tehát érdemes a belek egészségére is figyelmet fordítani.]

Tüdő: Fő ellenségét a nyákképző ételek jelentik, azaz a tej és tejtermékek, a proteinkészítmények, a hús. Működését segíti a mozgás, a sportolás, legyen az séta, jóga vagy taj csi – minden, ami légzésszám-fokozódással jár. Ezenkívül fogyaszthatunk nyákoldó hatású gyógyteákat is, amilyen a kakukkfű, a lándzsás útifű, valamint bizonyos illóolajok is jó hatással vannak a tüdő működésére, mint amilyen a borsos menta. A lefekvés előtti szellőztetés szokását is érdemes beépíteni a mindennapjainkba. Végezetül ne feledjük, hogy érzelmeink, gondolkodásunk is kihat az egészségünkre, szabaduljunk meg mérgező gondolatainktól is.

Apró, otthon is kivitelezhető tisztító eljárások
- Reggeli hideg-meleg váltózuhany: Fokozza a vérkeringést, ezáltal a salakanyagok kiürülését.
- Testradír: Leradírozza az elhalt hámsejteket, amitől szabaddá válnak a pórusok.
- Nyelvtisztítás: Hátulról előrefelé irányuló mozdulatokkal finoman dörzsöljük végig a nyelv felületét a lepedék és a nyálka eltávolításáért.
- Olajos öblögetés: Ébredéskor vegyünk a szánkba egy korty olajat, és zubogtassuk, majd köpjük ki a baktériumok, kórokozók, lepedék eltávolításáért.
- Orrtisztítás: Az orrüreg átöblítése vízzel, hogy kimossuk a csillószőrökön megtapadt szennyeződést és kórokozókat.

- Fokhagymakúra: Összeturmixolunk 10 dkg pucolt fokhagymát és 5 darab héjától megszabadított biocitromot, fölöntjük 1 liter vízzel, gyöngyözésig hevítjük, leszűrjük, és egy üvegben a hűtőbe tesszük. Minden reggel éhgyomorra iszunk belőle egy kupicával 14–21 napon keresztül (2-3 hét pihenő elteltével még egyszer ismételhető). Jó hatással van az erekre és a belek egészségére is.

- Tehermentesítő nap: Hetente/kéthetente egy alkalommal tarthatunk egy-egy tehermentesítő napot. Három lehetőség közül választhatunk: 1. Rizsnap – csak főtt rizst fogyasztunk esetleg egy kis petrezselyemmel vagy párolt répával. 2. Gyümölcsnap – csak egyféle gyümölcsöt fogyasszunk, azt viszont lehet bármilyen mennyiségben és formában (befőttként, nyersen stb.). 3. Lénap – csupán zöldséglevet, leves szűrt levét, hígított gyümölcslevet fogyasztunk. Mindhárom esetben bőséges tea- és vízfogyasztás szükséges. A tehermentesítő nap elején fontos a székletürítés biztosítása. Dr. Borodi Judit, forrás: drchenpatika.com)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Totem58 2017.11.12. 11:12-kor.

Totem58
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Totem58 » 2017.04.27. 15:18

Az almaecet 10 gyógyhatása

Napi egy alma az orvost távol tartja, mondják, és ugyanez a helyzet az almaecettel is. Az almaecet egy borostyán sárga ecetfajta, amelyet almából készítenek. Ezt a folyadékot évszázadok óta használják többek között savanyúságok készítéséhez, gyomirtáshoz, kávégépek tisztításához, páncélzat fényezéséhez, salátaöntetek készítéséhez. Az almaecet az egyik legnépszerűbb konyhai hozzávaló, ráadásul rengeteg gyógyhatása van. Az almaecet 10 legfontosabb gyógyhatása:

1, Szabályozza a vércukrot: Az almaecet gazdag olyan ásványokban, mint a kálium, a nátrium, a klór, a foszfor, a kalcium, a magnézium, a réz és a fluor, de található benne A, B1, B2, B6, C és E-vitamin, bioflavonoid és pektin is. Az almaecet jótékony hatása a benne lévő rengeteg tápanyagnak köszönhető.
A testünk inzulint termel, hogy szabályozza a vérben lévő cukor szintjét. Az almaecet antiglikémiás hatásai fokozzák az inzulinérzékenységet. Azok az emberek, akik inzulin rezisztensek, javíthatnak az állapotukon, ha minden étkezéshez fogyasztanak almaecetet is. Keverjünk egy teáskanál almaecetet egy pohár szűrt vízbe és fogyasszuk háromszor naponta! Ezzel stabilizáljuk az emésztést, amely cserébe segíti a cukrok feldolgozását a szervezetben és szinten tartja a vércukor szintet is.

2, Fehéríti a fogakat: Sokan gyakran zavarba jönnek a sárgás fogaik miatt: az almaecet egy egyszerű és olcsó megoldás a fogak természetes fehérségének visszaállítására, mert eltávolítja a foltokat és megöli a szájban és ínyen található baktériumokat. Ha minden reggel almaecettel gargalizálunk a szokásos, rendes fogmosás előtt, a fogaink fehérebbek lesznek. Vízzel 1:5-höz hígítva! Sőt, rendszeresen együnk almát is, mert a gyümölcs ropogós húsa szinte fogkefeként sikálja le a fogakat!
3, Felszámolja a székrekedést: Az almaecetben található pektin, ez a vízben oldódó rost elősegíti a bélmozgásokat, így nagyszerű természetes kezelése lehet a székrekedésnek. Keverjünk két evőkanál almaecetet egy pohár vízbe, és fogyasszuk napi háromszor! Adhatunk hozzá alma- vagy szőlőlevet, hogy finomabb legyen.
4, Segít a fogyásban: z almaecet rendszeres fogyasztása segít a fogyásban is, mert gazdag ecetsavforrás. Tanulmányokban kimutatták, hogy azok az elhízott emberek, akik 12 héten át napi egy teáskanál ecetsavat fogyasztottak, jelentős fogyáson mentek át: csökkent a testsúlyuk, a testzsírjuk, a csípőkerületük és a trigliceridek száma a szervezetükben. Az ecetsav segít megelőzni a testzsír és a májzsír lerakódását.

5, Táplálja a hajat

Jó arányban keverve az almaecet vizes oldata kiváló természetes hajápoló lehet. Segít táplálni a hajat, fényesebbé és puhábbá varázsolja, ráadásul a korpásodás ellen is véd. Az almaecet elpusztítja a korpát okozó gombákat és visszaállítja a fejbőr pH-értékét. Korpásodás ellen kenjük be a fejbőrt egy 1:1 arányú víz-almaecet keverékkel, hagyjuk a hajon egy-két óráig, majd mossuk le! Hetente 1-2-szer megismételhető.

6, Ragyogóvá teszi a bőrt

Az almaecet segít eltüntetni a bőrhibákat, csökkenteni a ráncokat és javítani a bőr árnyalatán. Áztassunk át egy vattapárnát higított almaecettel és kenjük be vele a bőrhibákat, hogy az ecet kiszárítsa és gyógyítsa őket. A ráncok halványításához használjuk ugyanezt a trükköt! Az ecet összehúzza a bőrt. Az almaecet oldatának rendszeres használata visszaállítja a bőr pH-értékét és védelmet nyújt a bőrfertőzések ellen.

7, Enyhíti a lábgörcsöket

Sok ember szenved éjjelenként fájdalmas lábgörcsöktől. Az almaecet magas ásványi anyag tartalma csökkenti a görcsök gyakoriságát, intenzitását és fájdalomszintjét. Lábgörcsök azonnali kezelésére fogyasszunk vízzel higított almaecetet, és pár perc elteltével a görcsök feloldódnak! Alternatív megoldásként két evőkanál almaecet és egy kis méz vizes oldatát igyuk meg lassan!

8, Kezeli a megfázást és a köhögést

Az almaecet a közönséges megfázás, köhögés vagy torokfájás kitűnő ellenszere. Keverjünk össze egy teáskanál almaecetet, mézet és meleg vizet! Ha némi gyömbért is adunk a mixhez, azzal felerősíthetjük az oldat gyógyhatásait. Fogyasszunk egy teáskanálnyit a keverékből napi háromszor az orrdugulás és a köhögés kezelésére!

9, Megküzd a fertőzésekkel

Az almaecet fertőtlenítő összetevői hatékonyan felveszik a harcot a baktériumokkal és gombás fertőzésekkel. Például fülgyulladások, húgyhólyagfertőzések vagy gombás fertőzések kezelésére használják. A fül fertőzéseinek kezeléséhez öblítsük ki a fület higított almaecettel! Húgyhólyag fertőzése vagy candidiasis esetén igyunk egy pohár langyos vizet almaecettel keverve minden este, amíg a tünetek nem enyhülnek!

10, Csökkenti a vér koleszterinszintjét

Kutatások bizonyítják, hogy az almaecet javítja a vér lipidprofilját, mert csökkenti a trigliceridek és az kis sűrűségű lipoprotein (LDL) vagy rossz koleszterin szintjét, míg növeli a nagy sűrűségű lipoprotein (HDL) vagy jó koleszterin szintjét. Ez nagyon fontos a cukorbetegség komplikációinak megelőzésében.

Az felsorolt gyógyhatások csak töredéke az almaecet előnyeinek. Legközelebb, ha zöldségesnél jár, ne felejtsen el venni egy üveggel, és megtapasztalhatja a rengeteg jótékony hatását!

Az ősi walesi törvénykönyv így ír az almafáról: minden évben két pennyvel növekszik az értéke, amíg a fa gyümölcsöt nem hoz. Azután évente három pennyvel nő az értéke, míg el nem éri egy borjú árát (Dell Gwynedd).

Vissza: “Sclerosis Multiplex - MáSképp”