
Pár egészségügyi kockázat, amit az ülő életmód okozhat!
nagyobb, teltebb csípő
nő a szívbetegségek esélye
nő a depresszióra való hajlam esélye
lassulnak az agyi kognitív funkciók, a gondolkodás
nő a cukorbetegség esélye
nő a keringési betegségek esélye
Lássuk azokat az ülő gyakorlatokat!
1. Lábemelés ülve Miközben dolgozunk, a lábainkat szabadon emelgethetjük az asztal alatt. Helyezzük kis terpeszállásba a lábainkat, majd emeljük meg kissé. 10 ilyen mozdulat már segít abban, hogy a hasizmokat munkára bírjuk. Ha elsőre nehéz, akkor csak egyik lábunkat emelgessük, utána pedig a másikat. Ha pár nap múlva belejöttünk, akkor mindkét lábunkat megemelve erősítsük hasizmainkat.
2. Guggolás: A széktámlának dőljünk neki, majd igyekezzünk kinyomni magunkat lábból, majd ereszkedjünk vissza. Érdemes legalább 5 alkalommal megismételni ezt a mozdulatot, minél többször egy nap.
3. Sarokemelés: Ez egy remek, diszkrét gyakorlat, amelyet alig lehet észrevenni, mégis hatásos. Mindkét lábfejünket nyomjuk neki a talajnak, akár le is húzhatjuk a cipőnket, majd emeljük fel a sarkunkat, és tartsuk addig, míg érezni fogjuk a lábszár izmainak feszülését.

4. Csukló nyújtások: Nyújtsuk előre a karjainkat, majd végezzünk körkörös csuklómozdulatokat, hogy nyúljanak ki a csuklót körülvevő ízületek, izmok. Az ujjainkat is behajlíthatjuk, hogy kimenjen belőlük a feszültség.
5. Tartsunk szünetet, sétáljunk: Ha tehetjük, félóránként, óránként álljunk fel a székünkből, és 5-10 percet mozogjunk, sétáljunk, nyújtózzunk. A lényeg, hogy mozgassuk meg a berozsdásodott végtagjainkat, igyunk vizet, vagy gyógyteát, ami serkenti nyirokkeringést. /Forrás: filantropikum.com)