
Kanyaró gyógyítására az alábbi természetes módszereket alkalmazhatja: Minden remény megvolt rá és talán még ma is megvan, hogy ez a vírus eltűnjék örökre a Földről, ahogy ez a fekete himlő esetében is megtörtént ,de az utóbbi évtizedek erre az optimizmusra nem szolgáltatnak okot.
Friss gyümölcslevek: Antioxidánsokkal telítettek, valamint vitaminokkal, ásványi anyagokkal, és nyersanyagokkal látják el szervezetét, mindemellett belülről hidratálják azt. Minél több ananász-, narancs-, mandarin-, és citromlevet fogyasszon. Jól szellőző szobában tartózkodjon a betegséggel járó viszkető érzés megszüntetésére. Védje szemeit : Szemei nagyon érzékenyen reagálhatnak a kanyaróra, előfordulhat, hogy az erősebb fény bántja szemeit. Próbáljon enyhén megvilágított helységben tartózkodni, vagy húzza be a függönyöket, ezzel védve a meggyengült szemizmokat és -sejteket.

Édesgyökér: Leginkább a kanyaró tüneteként kialakuló köhögés gyógyítására alkalmazzák. Porított formában nagyobb üzletekben kapható, mézzel keverve gyógyíthatja vele köhögését. Mandula: Éjszakára áztasson be pár szem mandulás, reggel pedig húzza le héjukat, majd nyerje ki a mandula levét és keverje el árpanyákkal. A köhögést is gyógyítja, valamint a mandulának köszönhetően szeme egészségét is megőrzi. A legjobb hatás érdekében beáztatott mandulát fogyasszon, mert a szem egészségéért felelős enzimek ilyenkor aktiválódnak. Lázcsillapító: A kanyaró általában lázzal együtt járó betegség, amelyet a sarokra helyezett apróra vágott hagymával, zúzott fokhagymával, vagy olívaolajjal csökkenthet.
Hal: Magas a fehérjetartalma, a halolaj pedig csodákat tesz a bőrrel. Megviselt bőre nyugtatása érdekében minél nagyobb olajtartalmú halat fogyasszon, mint a halobut vagy a kagylófélék. Tej és tejtermékek: Az egészséges baktériumok biztosítása érdekében fogyasszon naponta joghurtot. Amely a szervezet belső gyógyulását segíti, javítja az emésztést, és az étvágynak is jót tesz. Fehérje biztosítása érdekében fogyasszon tojást, és kecske- vagy tehéntejet. Zöldségek és gyümölcsök: A lehető legrövidebb ideig főzze a zöldségeket, így a főzés közben nagyrészt elvesztett vitamintartalmuk és élelmi rost tartalmuk is megmarad.
Kókusz:

Indiai egres: A kanyaró okozta lázra és bőrproblémákra nyújt gyógyírt. Önmagában frissen, enyhén megsózva, vagy konzervként tartósított formában is fogyaszthatja. Porított formáját fürdővizébe keverheti, így csökkentheti a kínzó viszketést. Padlizsán: Magjai segítik a kanyaró elleni immunitás kialakítását, csupán 1 gramm rendszeres padlizsánmag fogyasztás gyorsan és sikeresen gyógyítja a kanyarót. Calendula virágpor : A legtöbb gyógynövény üzletben kapható por,varázsereje a gyógyulási idő lerövidítésében rejlik. Forraljon fel 3 bögrényi vizet, hagyja langyosra hűlni, adjon hozzá egy evőkanálnyi calendula virágport, majd igya meg a keveréket. Naponta kétszer fogyassza a teljes gyógyulásig, immunrendszere erősítése érdekében gyógyulás után is igya pár napig.
A kanyaró egy cseppfertőzéssel terjedő, igen fertőző betegség, lappangási periódusa 7-10 nap, amennyiben kiteszi magát a vírusnak, 90% eséllyel el fogja kapni. Tünetei a következőek lehetnek:
- szemgyulladás, vörös szem, amely könnyezhet, irritált érzésű lehet
- erős köhögés
- nátha
- magas láz
- kiütések megjelenése a testen
- a szájban megjelenő sebek:
_m.jpg)
Betegsége alatt étvágya valószínűleg csökkenni fog, ezért mindenképp igyon elég folyadékot, valamint a tápanyagokat próbálja folyadék formájában biztosítani szervezetének. A betegség terjedésének megállítása érdekében az érintett személyt mindenképpen el kell különíteni a nem érintett, egészséges személyektől. Amennyiben szemét irritálja a fény, azonnal keresse fel orvosát, így elkerülheti az esetleges komplikációkat. Előfordulhat, hogy felnőttként, vagy gyengített formában a védőoltás után kapja el a betegséget. Mindegyik esetben keresse fel orvosát, a fenti praktikákkal pedig gyorsítsa gyógyulását és a későbbi betegségek ellen erősítse immunrendszerét. Dr. Tihanyi László (forrás: drtihanyi.com)